دیدن و تجربه کردن لذت بخش است.
تجربه کردن یکی از روش هایی است که هر شخصی می تواند، به کمک آن بر دانش خود از محیط پیرامونش اضافه کند .
سفر یکی از راه هایی است که می توان در آن تجربه های زیادی به دست آورد؛ و تابستان فرصت خوبی برای کسب تجربه است و البته ثبت کردن این تجربه ها شاید مهم تر باشد، چرا که با ثبت تجربه می توان آن را به دیگران منتقل کرد و لذتش را نیز با دیگران سهیم شد.
تجربه ی دیدن منطقه ای برای اولین بار، هر کسی را به وجد می آورد.
چالدران منطقه ای است که آن را برای اولین بار در این تابستان تجربه کردم و می خواهم لذت این تجربه را با شما تقسیم کنم.
شهرستان چالدران در شمال غربی استان آذربایجان غربی واقع است. می توانید آن را بر روی نقشه در گوش چپ گربه ی ایران پیدا کنید. زبان رایج در این شهرستان ترکی آذربایجانی است؛ شهر چالدران، میان دشتی در منطقه ی کوهستانی شکل گرفته است و با آب و هوای خنکی که دارد، آن را به منطقه ای ییلاقی بدل کرده است که ایلات و عشایر در نوارهای مرزی ایران و ترکیه از مراتع غنی آن استفاده می کنند، بر همین اساس بیشتر مردم به کشاورزی و دامپروری مشغولند.
از مکان های تاریخی و باستانی این شهر می توانیم به قره کلیسا که به کلیسای تادئوس مقدس یا کلیسای طاطاووس نیز مشهور است، از مهم ترین کلیساهای ارامنه است که در استان آذربایجان غربی واقع است.) از کلیسای زر زر و مقبره ی سید صدرالدین نیز می توان اشاره کرد. دیگر این که در زمان صفویان جنگی در این شهر اتفاق افتاده که در حافظه ی تاریخی همه ی ما ثبت شده است و آن نبرد بین عثمانی ها و ایرانی هاست که متأسفانه ما در این نبرد شکست خوردیم. جنگ چالدران در ۳۱ مرداد ۸۹۳ هجری خورشیدی میان سپاه قزلباش ایران به فرماندهی شاه اسماعیل یکم صفوی با ارتش عثمانی به فرماندهی سلطان سلیم یکم رخ داد. در صورتی که دوست دارید اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید به کتاب های تاریخی مراجعه کنید و درباره ی جزییات آن بیش تر بدانید.
شما هم می توانید تجربه هایتان را ثبت کنید، همین تجربه هایی که در این تابستان داشته اید ! آن را در چند خط بنویسید و برای دوستانتان بخوانید. حتی با گرفتن یک عکس می توانید تجربه ی خود را ثبت کنید.

پرستو حسینی

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*