تصویرگر: سمانه قاسمی

تا به حال شده برای آسمان نامه بنویسی و از او چیزی بخواهی؟مثلا بخواهی که شب ها نورانی تر باشد و بر شمار ِستاره هایش بیافزاید؛ یا فرصت ِبیش تری به ماه بدهد برای نورافشانی .کسانی هستند که دوست دارند شب هنگام ماه را تماشاکنند.چشم ِآن ها به فرصت بیش تری نیاز دارد.
تا به حال پیش آمده از آسمان خواسته ای داشته باشی ؟مثلا زمستان که می شود خورشید را بیش تر نگه دارد تا “کارتن خواب “ها از سوز ِسرما در امان بمانند و تابستان ها خورشید را پشت کوه بفرستد تا زورِگرما کم تر شود؛ کسانی هستند که از گرما زودکلافه می شوند؛ کم طاقت اند و در جست و جوی سایه از سویی به سویی می روند.
نمی دانم اگر تو بخواهی به آسمان نامه بنویسی چه می نویسی.به این موضوع فکر کرده بودی؟
من پسری را می شناسم به نام ِمحمد که برای آسمان نامه ای نوشت و از او خواست ابرهایش را بیش تر کند.پدرِ محمد کشاورز است .چشم او به آسمان است.گاهی وقت ها باران کم می بارد و یا اصلا نمی بارد و زمین ها تشنه می مانند.”کشت ِ دِیم” نیازمند ِبارش باران است،می دانید که.
محمد دیروز نامه ای به آسمان نوشت و خواسته اش را با او در میان گذاشت.نامه کوتاه، اما صمیمانه نوشته شده بود.محمد در نامه اش از آسمان خواسته بود که هوای ِدانه های زیر خاک را داشته باشد.اگر باران نبارد گندمزار پا نمی گیرد و خوشه های طلایی ِگندم سنگین نمی شوند. گندم یعنی نان و لبخند ِکشاورزان.
محمد نامه را نوشت و درپاکت گذاشت.روی پاکت نوشت:برسد به دست ِآسمان،از طرف محمد قهرمانی. مشکل این است که نامه را چطور به دست آسمان برساند.آیا باد می تواند نامه رسان خوبی باشد؟

مهدی مرادی

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*