نخستین جشنواره ی استانی فرهنگی، هنری و ادبی «فانوس» با محتوای بصیرت‏افزایی برای نوجوانان و جوانان برگزیدگان خود راشناخت.
دوستان ما و شما در کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان، استان خراسان رضوی تلاش بسیار کردند تا اتفاقی خوب و ماندگاری را رقم بزنند.
به همین منظور اقدام به برگزاری جشنواره ای کردند، جشنواره ای با موضوع های درس های خوب انقلاب اسلامی درباره ی بصیرت افزایی و آگاهی درونی ،هویت ، خانواده ،انتخاب دوست، فرهنگ اسلامی و بومی که اثر مستقیمی بر پوشش، انتخاب مسیر زندگی، پایبندی به سنت های آنان برجای می گذارد.
جشنواره ی فرهنگی ، ادبی ، هنری فانوس در واقع ، شعله هایی بودند که توسط جوانان و نوجوانان روشن می شوند تا جهان را روشن کنند.
مخاطب جشنواره ی فرهنگی ، ادبی و هنری فانوس، همه ی گروه های سنی بودند.
در بخش فرهنگی، نشریه دیواری، وبلاگ نویسی، تحقیق و پژوهش، در بخش ادبی، شعر و در بخش هنری، نقاشی، نمایشنامه نویسی، عکاسی و انیمیشن تعیین شده بود.
در این برنامه ۳۰۰۰ اثر به دبیرخانه رسید که ۲۷۴۳ اثر مربوط به نوجوانان استان و ۲۵۱ اثر مربوط جوانان بوده است.
در هر بخش سه برگزیده به ترتیب اولویت اول تا سوم انتخاب شدند.
برگزیدگان این جشنواره :
در بخش انیمیشن، محمدسیم‏ریز از مشهد، سیدامیر موسوی از زاوه و ابوالفضل شورگشتی از نیشابور به ترتیب مقام‏های اول تا سوم را کسب کردند.
در بخش نقاشی مصطفی رحیمی و ساطعه فخر نفرات اول بودند، زهرا صادقی و حمیده شمشاد، برگزیدگان دوم این بخش و بیتا قاسمی و سارارادپور نیز عناوین سوم را به دست آوردند.
در بخش عکس نیز هاجربابایی عنوان اولی را کسب کرد، رضا سوسنی، سروش داورزنی، احمد صادقی و سارا ابدی، نفرات دوم این بخش بودند. مجیدتیموری و زهرا میرزاده برگزیرگان رتبه سوم بودند و مهدی محمودی‏زاده، امیرحسین احمدیان، مهدی عسکری و باقر حبیبی نفرات چهرم بودند.
جلال حاجی‏زاده، هانیه اصغریان، زهرا فیروزآبادی، دانیال حق‏بین و امیرکلاته میمری از مشهد، محمدرضا آشنایی، رعناسادات طالبی، طاهر فاضلی و حسام دولت‏آبادی از نیشابور، مهلا نژادابراهیمی و مینا ابراهیمی از کاشمر، حسن راستگو و رویافراهانی از تایباد، ریحانه خرم‏دین و مرتضی خسروی‏جم از سبزوار و میثم زاهدی‏ارزنه از تربت‏جام نیز تقدیری‏های بخش نمایش نامه و فیلم نامه بودند.
در حوزه ی فرهنگی و در بخش نشریه دیواری تیم مریم استادی، پریسایعقوبی، مهلاقربانی و تیم فاطمه ته‏جعفری و فاطمه سادات حسینی عنوان اول را به دست آوردند. تیم سهیل احمدی و سیدرضاناریاب و تیم زهره بخشی، اکرم برقبانی، عزت علوی کیذقانی و اعظم برقبانی، رتبه دوم را به خود اختصاص دادند و زهرا علیپور نیز به‏عنوان نفر سوم این بخش معرفی شد.
در بخش تحقیق وپژوهش امیررضا صافحیان از نیشابور، مهرنوش محمدی از قوچان و محدثه نظری از مشهد به عنوان نفرات اول تا سوم مورد قدردانی قرار گرفتند.
در بخش وبلاگ نیز بعد از تقدیر از حسین خوشحال و حسین حلیمی، امیرحسین صباغ و سیدمهدی رضوانی، عنوان سوم را کسب کردند. اسماعیل شریفی و سیدعلی هاشمی نیز به طور مشترک برگزیده ی اول بخش وبلاگ بودند.
درحوزه ی ادبی و در بخش داستان جوان، نسیم قدیری و تکتم حیدری به طور مشترک اول، زهرا سیم‏ریز و نازنین علی‏مردانی به طور مشترک دوم، سپیده پورحسین و فاطمه سادات‏قوامی به طور مشترک سوم شدند. بهاره تاجبخش نیز تقدیری این بخش بود.
در بخش نوجوان داستان نیز رویا براتی‏مقدم و وحید صفری اول شدند، هلیا‏سادات حسین محمودآبادی و عارفه‏سادات برارسانی دوم شدند و فاطمه ارفعیان، سجاد پرخنده‏منش و گلنوش عمارلو نیز سه نفر سوم این بخش بودند.
در بخش شعر جوان مصطفی توفیقی و شادی نقبایی اول شدند، معین اصغری و اسدا…اسحاقی دوم و مهدی شایع و معصومه عباسی برگویی نیز سوم شدند. در بخش شعر نوجوان نیز مهدیه بیابانی و مهشید عمارلو اول شدند. عاطفه مهرخواه و سمیه صحرایی رتبه دوم را به خود اختصاص دادند و محسن زبردست‏رودی و تکتم دلسوز نیز سوم شدند.

فریبا زرقلمی

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*