تا حالا شده به ابرها جور دیگری نگاه کنید. مثلا آن ها را شبیه گوسفند یا چیزهای دیگر ببینید. حالا بیایید با هم به الویه طور دیگری نگاه کنیم.

کیک الویه (مواد لازم برای ۸ نفر)

سیب زمینی ۶ عدد متوسط
تخم مرغ ۳ عدد
سینه مرغ نصف
خیارشور ۶ عدد متوسط
سس مایونز ۱۰ + ۶ قاشق غذاخوری
سرکه ۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل به مقدار لازم
نان تست اندازه ی بزرگ ۱۲ عدد
پیاز ۱ عدد کوچک
هویج ۱عدد متوسط

طرز تهیه:
سیب زمینی ها را خوب بشویید و با تخم مرغ ها بگذارید آب پز شود. سینه ی مرغ را با هویج و پیاز و یک قاشق چای خوری نمک، بگذارید بپزد و آبش کم شود. سپس سیب زمینی ها و تخم مرغ ها را پوست بکنید و با هویج بادنده ریز رنده کنید. مرغ را هم ریز خرد کنید.
مخلوط سیب زمینی و تخم مرغ و هویج را با مرغ و هشت قاشق غذاخوری مایونز و سرکه و یک قاشق چای خوری فلفل سیاه و یک قاشق غذاخوری نمک خوب مخلوط می کنیم. خیارشورها را به صورت نگینی خرد کنید.
چهار عدد از نان تست ها را به شکل مستطیل کنار هم بچینید. مقداری از مخلوط الویه را روی تست ها به طور یکنواخت پخش کنید. مقداری خیار شور روی آن بپاشید و چهار نان تست دیگر را روی سری قبلی بچینید.
مرحله قبل را دوبار تکرار کنید تا آخرین لایه که چهار نان تست آخر قرار گیرد.
شش قاشق سس مایونز را روی نان ها و کناره ی آن بمالید و رویش را با گوجه فرنگی و خیار شور تزیین کنید. کیک را سه ساعت در یحچال بگذارید. پس از آن، آماده برش زدن و نوش جان کردن است. نوش جان

خوب است بدانیم:

سیب زمینی یک گیاه یک ساله است که ما از غده های موجود در ریشه ی آن استفاده می کنیم. مهم ترین ماده ی اصلی موجود در سیب زمینی، نشاسته است که معمولاً ۹ تا ۲۵ درصد آن را تشکیل می دهد.
سیب زمینی تقویت کننده ی قلب ، محکم کننده ی لثه ، مسکن درد و زخم معده است.
سیب زمینی در بین سبزیجات حاوی ویتامین C بالایی است و هر ۱۰۰ گرم سیب زمینی ۲۰ تا ۲۵ میلی گرم ویتامین C دارد. برای این که سیب زمینی ویتامین C کم تری را از دست بدهد، سعی کنید آن را در مقدارهای کم خریداری و نگه داری کنید و آن را با پوست بپزید. برای پخت ، سیب زمینی ها را در آب جوش بیندازید و پس از پخت آن ها را از آب خارج کنید و نگذارید در آب گرم بمانند. سیب زمینی پخته شده یا کباب شده با پوست، بیش ترین مقدار ویتامین ها را داراست.
سیب زمینی علاوه بر ویتامینC ، حاوی مواد مفید دیگری مثل پتاسیم ، فسفر ، آهن و منیزیم است.
ضماد سیب زمینی خام، برای تسکین سوختگی بسیار موثر است.

نسترن خالقی

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*