کتاب « توی پرانتز » نوشته ی سید سعید هاشمی از انتشارات چرخ و فلک به عنوان خنده دار ترین کتاب سال از نگاه مخاطبان انتخاب شد.
کتاب « جاسم رمبو » و« داماد فرمانده لشکر » از مجموعه پنج جلدی « ترکش های ولگرد » هر دو نوشته داود امیریان از نشر شاهد رتبه های دوم و سوم این جشنواره را به خود اختصاص دادند.
مهم ترین هدف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ترویج کتاب و کتاب خوانی است. در همین راستا در ابتدای سال بیست جلد کتاب طنز تالیفی که طی دو سال گذشته چاپ شده اند، انتخاب و برای توزیع در مراکز فرهنگی و هنری کانون خریداری شدند.
در هر مرکز فرهنگی بیست عضو فعال نوجوان و کتابخوان این کتاب ها را خواندند و فرم های مربوط به این مسابقه را پر کردند.
حدود شش هزار فرم جمع آوری شد که از میان آن ها، چهار هزار فرم، برای استخراج نتایج نهایی به دقت تکمیل شده بود و سه عنوان کتاب به عنوان برگزیده انتخاب شد.
نکته ی قابل توجه این که کتاب‌های انتخاب شده توسط دبیرخانه‌ی جشنواره به صورت صوتی نیز تهیه شده و در اختیار نوجوانان نابینای عضو کانون قرار گرفته بود.
در مراسم اهدای جوایز این جشنواره، سه نفر از نوجوانان نقدهای خود را ‌خواندند و دو نویسنده‌ی برگزیده نیز درباره‌ی اثرشان سخن گفتند. هم چنین کلیپی از چگونگی تهیه‌ی کتاب‌های گویا و داوری‌ها به نمایش در آمد.

لازم به ذکر است در جشنواره ی اول خنده‌دارترین کتاب سال، کتاب‌های « ماچ را بگذار برای بعد » نوشته ی شهرام شفیعی، « محله میکروب خان » نوشته ی سید سعید هاشمی و « تاریخ از این ور» نوشته ی احمد عربلو به عنوان خنده‌دارترین کتاب‌ها انتخاب شدند .

فریبا زرقلمی

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*