هدهد همان پرنده ی زیبایی است، كه تاجی خوش رنگ روی سرش نشسته است؛ اما به خاطر كاكُلش، شانه به سر هم صدایش می زنند. همان هدهدی كه برای ما داستان ها و كتاب های جدید را جمع می كند و به این مجله می آورد. لابد با خودتان می گویید: حالا چرا هدهد؟! خُب، طوطی هم با آن بال های مخملی و زبان شیرینش، می تواند این كار را بكند؟ و یا، كلاغ سیاه خبرچین كه همیشه گوش هایش را تیز می كند تا خبر جدیدی بشنود و سریع آن را پخش كند، پس كلاغ هم می تواند به راحتی این كار را انجام دهد!
معروف است كه می گویند: این شانه به سر، از نسل همان هدهدی است كه قاصدِ سلیمان نبی بوده است. سلیمان، پادشاه بزرگی بوده كه همه ی آدم ها و جانوران از او فرمانبُرداری می كردند و در بین آن همه جان دار، هدهد لایق آن بوده كه نامه های مخصوص سلیمان را به همسرش بلقیس كه در سرزمین سبا زندگی می كرده، برساند، و پس از آن هدهد، جواب نامه های سلیمان را برای او باز می گرداند. از آن پس این پرنده ی زیبا با بال های صورتی و قهوه ای اش علاقه ی زیادی به رساندن خبرهای خوب و خوش به مردم دارد. گاهی به او مرغ سلیمان، هم می گویند! شانه به سر مهربان ما هم به خاطر علاقه ی زیادی كه به علم و فرهنگ دارد ، دوست دارد مثل پدربزرگ هایش هم چنان به كارش ادامه دهد و هر روز، داستان ها و كتاب های ماندگار را جمع كند و به این جا بیاورد.
به امید روزی كه هدهدها سالم و آزادانه پرواز كنند و برایمان پیام آور خوبی ها و شادی ها باشند.

مریم قلعه قوند

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>