“White Raven” یا همان«کلاغ سپید» کاتالوگی است که همه ساله توسط کتاب خانه ی بین‌المللی مونیخ منتشر می‌شود و در آن ۲۵۰ عنوان از بهترین کتاب‌های منتشر شده جهان معرفی می‌شود.
کتاب های ایرانی انتخاب شده در این کاتالوگ از ایران عبارتند از :
«قلب‌های نارنجی» نوشته ی مینو کریم‌زاده از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، «روزی که مرغ ها روی سرشان ایستادند» نوشته ی آنیتا یارمحمدی با تصویرگری حمیدرضا اکرم از کتاب های بنفشه، «غول و دوچرخه» نوشته ی احمد اکبرپور با تصویرگری راشین خیریه از نشر افق و «توبه» نوشته ی فریده خلعت‌بری با تصویرگری بهار اخوان از انتشارات شباویز.
این کتاب ها توسط متخصصان ادبیات کودک ونوجوان انتخاب می شوند و هدف آن ها از این کار، معرفی آثار برترجهان ویژه نوجوانان به خوانندگان است.

این کتاب خانه با بیش از 600 سال سابقه فعالیت و نیز بیش از 600هزار عنوان کتاب از 130زبان دنیا به عنوان بزرگ ترین کتاب خانه ی تخصصی ادبیات کودک و نوجوان در سراسرجهان، شهرت دیرینه‌ای دارد.

فریبا زرقلمی

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>