222
کتاب راهنمای خرید کامپیوتر، کتاب مرجعی است تخصصی با اطلاعاتی مختصر. این کتاب در سال 1382 توسط شرکت انتشارات فنی ایران به چاپ رسید. نویسنده آن دَن گرکین و مترجمان آن شهاب صقری و بابک عظیمی هستند.
چون هدف از چاپ کتاب، استفاده افراد تازه کار است، زبانی ساده و سرگرم کننده دارد. اصطلاحات خسته کننده و عجیب و غریب کامپیوتری هم ندارد.
مطالعه این کتاب نیاز به زمینه اطلاعات قبلی ندارد، چون همه چیز به روشنی توضیح داده شده است.
هدف از معرفی این کتاب برای شما، کمک در انتخاب کامپیوتری مناسب است. این کتاب، روش یافتن نرم افزارهایی را که برای کارهای خود لازم دارید به شما آموزش می دهد و به گام های اصلی خرید کامپیوتر کمک می کند تا سخت افزارها را با نرم افزارهای مورد نیاز تطبیق داده و کامپیوتری بی عیب و مناسب را خریداری کنید.
تمرکز اصلی کتاب بر خرید کامپیوتر است. کامپیوتری که می تواند pc، مکینتاش دستی، کیفی، یا کنسول بازی باشد. هر چند تمام اطلاعات کتاب برای هر کامپیوتری قابل استفاده است، امّا تمرکز اصلی، روی خرید کامپیوترهای رومیزی است.
مدخل بازیابی اطلاعات، موضوعی است. در فهرست موضوعات همراه با شماره صفحه آمده است.
کتاب پنج قسمت دارد و هر قسمت دارای فصل هایی جزئی تر است.
قسمت اول: به مروری کلی بر نحوه خرید می پردازد.
قسمت دوم: درباره ی سخت افزارها و نرم افزارهای کامپیوتر اطلاعات می دهد؛ این که آن ها چیستند و چرا به آن ها نیاز داریم.
قسمت سوم: فرآیند خرید را توضیح می دهد؛ از کجا بخریم و چه طور آگهی های تبلیغاتی کامپیوتر را بخوانیم.
قسمت چهارم: در باره ی نحوه ی راه اندازی یک کامپیوتر جدید است.
قسمت پنجم: شامل خلاصه ای از پرسش و پاسخ برای آخرین پرسش هایی است که ممکن است در ذهن خریدار وجود داشته باشد.
با توجه به تغییرات لحظه ای در سیستم های موجود، و با توجه به سال نشر، شاید کتاب بعضی از اطلاعات روز را شامل نباشد، امّا اطلاعات کلی که هر فرد برای خرید یک کامپیوتر را باید بداند، دارد و کمک شایانی به انتخاب شما خواهد کرد.

مینا پورشعبانی

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>