untitled-125

“در دنیا هر کس به کاری مشغول است و شغلی دارد. یکی کارمند است، یکی نانوا و دیگری مهندس برق. به هر حال، همه کار می کنند. چرا؟ چون می خواهند کار و توانایی خود را به پول تبدیل کنند. پیشرفت مردم و جوامع از طریق تبدیل کار به پول صورت می پذیرد.”
دایرة المعارف شغل ها، دایرة المعارفی مختصر و تخصصی است که در سال 1390 توسط انتشارات
محراب قلم به چاپ رسیده است. این کتاب تک جلدی است. مطالب آن توسط “احسان کاتبی رضوانی” تنظیم و تصاویر توسط “لاله
ضیایی ” تهیه شده است. قیمت کتاب 10000 تومان و تصاویر آن بسیار جذاب است. و کاغذ با کیفیت و صحافی بسیار خوبی نیز دارد.
اطلاعات ارائه شده موضوعی است و به ترتیب موضوع های پزشکی، خدماتی، علوم پایه، علوم انسانی، فنی و مهندسی، کشاورزی و هنر، با مشاغل رایج هر یک، خیلی خلاصه و همراه با تصاویر کمیک توضیح داده شده است.
هم چنین در باره ی افرادی که در اثر سعی و تلاش خود به شخصی خاص تبدیل شدند؛ در شغل خود موفق بودند و نامشان در تاریخ ماندگار شده است، اطلاعاتی مختصر به مخاطبان داده شده است.
بازیابی اطلاعات بسیار راحت است. در فهرست کتاب، ابتدا موضوع کلی پررنگ شده و زیر
آن، موضوع های جزئی آن شغل به همراه شماره صفحه ی بازیابی اطلاعات آورده شده است.
با آن که تصاویر و زبان کتاب بسیار ساده است، مطالب مناسب گروه سنی راهنمایی نیز هست. به عنوان مثال در بخش خدمات ـ پلیس، اطلاعاتی مختصر در باره ی تاریخچه ی پلیس آورده شده که حتی برای بزرگ سالان نیز جالب و خواندنی است.
خواندن این کتاب برای آشنا شدن شما با بعضی مشاغل و تاریخچه ی آن توصیه می شود.

مینا پورشعبانی

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>